Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Lombard Białystok kup sprzedj pożycz bez wychodzenia z domu online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na pozycję zaledwie paru godzin dziennie. Warunki powtarzają się być blisko idealne. Niestety coraz częściej wykazuje się, że są to oszuści żerujący na naiwności drugich ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na lekką i tak płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka skupiająca się sprzedawaniem materiałów z pozostałej dłoni i oferowaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te wytwarzane są stuprocentowo przez internet, co czyni, że firma cechuje się kreatywnością i kształtuje się do realiów XXI wieku. Niestety przez rodzaj prace, który pokazuje, nazwa ta padała ofiarą oszustów, którzy podszywają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu pokazałeś się dziś post, w jakim ostrzegają oni przez osobami, które podszywają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Miejsce toż stanowi polegać na bronieniu w sprzedaży tematów na Allegro. Mamy zatem wystawić produkt na aukcji, zadbać o właściwi kontakt z mężczyzną, a kiedy transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety przedstawia się, że paczki te nie nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze działają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i zapewnia, że będziemy pracować w firmie o właściwej opinii. Gwarantują nam radę oraz oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób ma wielką zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu nie nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Polski Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym naprawdę polegać posiada ta pozycja, a jedyne, czego się dowiadujemy toż więc, że do naszych zadań będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić jakiekolwiek wątpliwości. Jest toż niepowtarzalna oferta pracy, jaka się na nim pojawiła. Wśród niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie są ze sobą wiele wspólnego. Świadomość ta nie podaje także naszego nazwiska, co powinno posiadać kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po swej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na sprzedaż tematów na naszym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, jednak istniejemy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, a my, po wysłaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Oddaje się jednak, że mężczyźni nigdy tych tematów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po swej stronie. W kontrakcie spośród obecnym, że oferujemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której klienci mogą założyć dyskusję ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał naszej strony umowy. W sukcesu, kiedy sytuacja nie zostanie rozwiązana, pewno ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję naszych działań. Według kodeksu karnego, w relacje od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na godzina z 6 miesięcy do 8 lat. W przypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard wyrażają się sprytem, bowiem w sukcesu, gdy pod aukcją angażuje się ich człowiek, toż on weźmie konsekwencje ich żyć. A toż rzeczywiście my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, bowiem wtedy przecież my sprzedajemy przedmioty, które nie nie wchodzą do kupującego.
Jak zachować się przed oszustem?

Przede wszystkim, powinien stanowić niezmiernie ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie jest ostatnie idealny przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, jaka je dała. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać określone swoje cele. Trzeba wskazywać na aktualne możliwości, w których nie zostały podane fakty oraz te, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród tego gatunku oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale też konsumentów, którzy będę potrzebowaliby wziąć z pomocy oszusta. Im regularnie będziemy zgłaszać na policję tego gatunku ogłoszenia, tym mniej będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.