Na czym liczy inwestowanie w ropę? Czarne złoto na rynku surowcowym

Lombard Białystok kup sprzedj pożycz bez wychodzenia z domu online

Na czym liczy inwestowanie w ropę? Czarne złoto na rynku surowcowym

Czy na ropie da się zarobić

Na czym polega inwestowanie w ropę? Czarne złoto na zbytu surowcowym Ropa naftowa to strategiczny, energetyczny surowiec, który wykonywa znaczną pracę na świecie. Jej wyjątkowość polega na ostatnim, iż jest używana do pracy paliw płynnych, które dostarczają do napędu środków transportu. Obok gazu ziemnego, węgla silnego oraz brunatnego ropa jest podstawowy kopalny surowiec energetyczny gospodarczego świata. Nie zaskakuje zatem fakt, że wkładanie w ropę interesuje coraz wyższe grono inwestorów

Na czym polega inwestowanie w ropę? Czarne złoto na zbytu surowcowym

Z tekstu dowiesz się:

jakie są rodzaje ropy naftowej,
jak wkładać w ropę,
od czego chcą notowania cen ropy.

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Czarne złoto – rodzaje ropy naftowej

Na zbytu istnieje kilka typów tego materiału. Do najpopularniejszych kwalifikuje się cztery rodzaje ropy. Są to:

• ropa Brent – jest czerpana z działu Morza Północnego. Przylega do rodzaju „słodkiej” ze względu na niską zawartość siarki.

• ropa WTI – pochodzi głównie ze Poziomów Połączonych z rejonów Apallachów i Luizjany. To wyjątkowo ropa „lekka” oraz delikatna.

• Ural (REBCO) – wydobycie ropy nosi w ostatnim przykładu zajęcie w Zachodniej Syberii również w ziemiach gór Uralu. Można ją zdać do rodzaju „kwaśnych”.

• Benchmark OPEC Reference Basket – to koszyk podający się z wielu sposobów ropy wydobywanych i oferowanych przez kraje kartelu OPEC.

Inwestowanie w ropę – szeroki wachlarz możliwości

Handel surowcami takimi jak ropa odbywa się za pomocą standaryzowanych kontraktów terminowych na międzynarodowych giełdach. Rynek towarowy wyróżnia się na dwie grupy uczestników: ważna spośród nich to podmioty handlujące kontraktami w końca zabezpieczenia cen towarów (hedging). Druga odmiana to spekulanci, którzy zasługują na mierze cen ropy naftowej.

Stosunkowo młodymi sprzętami są kontrakty na skale kursowe (CFD). Inwestowanie w ropę w taki taktyka jest natychmiast wygodne w wielu firmach finansowych, oraz w TMS Brokers. Traderzy chętnie chcą ten instrument z racji tego, że chce on niższego zaangażowania pieniądza niż np. kontrakty futures. Poniżej krótka charakterystyka możliwości inwestowania w ropę:

Contract for difference (CFD)
CFD to aparat pochodny. Dokładnie oznacza kontrakt na skale kursowe. Jest otwarty na zbytu OTC (Over the Counter), czyli na zbytu pozagiełdowym. Instrument obecny jest lewarowany, co oznacza, iż nie trzeba dysponować tak wielkimi środkami pieniężnymi jak w wypadku lokacie w kontrakty futures. W TMS Brokers widoczne są dwa rodzaje kontraktów CFD opartych o cenę ropy:

CFD oparty o cenę kontraktu terminowego futures na ropę Brent pisanego na giełdzie Intercontinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe)
CFD oparty o futures na ropę WTI z giełdy NYMEX.
Wartość nominalna 1 kontraktu (1 lota) to w pewnym, kiedy także w przeciwnym przypadku aktualna cena baryłki pomnożona przez 1000 USD. Zaletą tego mechanizmu jest wówczas, że wkładanie w ropę jest tu możliwe przy założeniu pozycji mniejszej niż 1 lot. Są jasne dziesiętne, kiedy również setne części kontraktu, co otwiera drogę inwestorom z niższym portfelem. Inwestycje na kontraktach CFD przebiegają podobnie jak na zbytu forex. Ropa że żyć przez nas kupowana (pozycja długa) lub sprzedawana (pozycja krótka) – więc możemy inwestować w trakcie trwania hossy oraz bessy.

Kontrakt Futures
Kontrakt Futures oparty o cenę ropy WTI Light Seet jest ceniony na giełdzie NYMEX (New York Mercantile Exchange) CME. Instrument obecny jest odpowiednio wystandaryzowany, ponieważ podlega obrotowi giełdowemu. Jeden kontrakt opiewa na cena 1000 baryłek. Instrument na giełdzie ma ticker CL. Minimalna zmiana waloru wynosi 0.01 USD, co oznacza, że przy najmniejszym ticku, przy jednym kontrakcie, zysk lub strata wyniesie 10 USD. Aby zacząć 1 kontrakt, wymagany depozyt wstępny wynosi ok. 4710 dolarów. Niestety, kontrakty futures nie są podzielne, dlatego także nie możemy uzyskać lub sprzedać mniej niż samego kontraktu. Ten sprzęt jest otwarty na samej z sieci transakcyjnych w Budynku Maklerskim TMS Brokers (platforma TMS Direct).

ETF-y oparte o cenę ropy
Instrument typu ETF (Exchange Traded Funds) jest funduszem inwestycyjnym, który choruje na planie odzwierciedlenie zachowania określonego benchmarku. Takim benchmarkiem że żyć cena ropy naftowej. Fundusz dokonuje emisji jednostek ETF (tytułów uczestnictwa, jakie są papierami wartościowymi) na podstawie zakupionych do portfela instrumentów finansowych. Tytuły uczestnictwa są notowane na giełdzie. Zaletą tego typu sprzętów są znacznie proste ceny, gdyż te mechanizmy są zarządzane pasywnie.

Z czego chcą notowania cen ropy?

Wahania kursu amerykańskiej waluty w środek prosty mają nacisk na wycenę czarnego złota, natomiast tym jedynym na inwestowanie w ropę. Dzieje się właśnie dlatego, że waluta USA jest osobą rozliczeniową w międzynarodowym obrocie czarnym złotem. Aprecjacja dolara będzie dostarczać spadek notowań cen ropy, a osłabienie USD przełoży się na dominację byków na zbytu tego materiału energetycznego.

Jak wszystek rynek surowcowy, również rynek ropy naftowej jest związany od relacji popytowo-podażowej. To dzisiaj podaż (czyli wydobycie) ropy oraz popyt (konsumpcja) mocno determinują ceny ropy na giełdzie. Globalny wzrost ekonomiczni będzie organizował zapotrzebowanie na czarne złoto. Natomiast recesja zadziała odwrotnie.

To, czy ropa zdrożeje w złym okresie, będzie chcieć m.in. od decyzji kartelu OPEC, nastrojów inwestorów, wydarzeń geopolitycznych czy informacji na fakt zapasów ropy (wydawanych przez DoE lub API).

Cena baryłki ropy jest cenną kwestią dla ludzi krajów, które wykorzystują ten surowiec w własnym przemyśle. Droższa ropa to znakomitszy koszt produkcji dóbr oraz usług, co z zmiany przesuwa się na spadek marży zysku oraz spadek efektywnego popytu

Zobacz również Oil Profit

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.