Klimatyzatory postojowe Chociwel

Lombard Białystok kup sprzedj pożycz bez wychodzenia z domu online

Klimatyzatory postojowe Chociwel

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często spotykamy jak kierowcy, pozostając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób ten jest zgubny a ze powodów wydajnych oraz pewnie ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Płoty

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróże jest znanym zachowaniem, od którego trudno uciec, to mienie spośród niej w trakcie postoju nie jest szybko wskazane. Marnujemy paliwo i stosujemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne jest ostatnie, że rozwija on bezpieczeństwo akcji oraz umożliwia, że kierowca oraz ładunek trafią na zajęcie w sumy.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na zbycie możemy spotkać dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten pierwszy działa coś na identycznej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego przeznaczeniem jest obniżenie temperatury oraz ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Ważne elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zlokalizowane w pewnej obudowie łączonej z listy na dachu kabiny samochodu czy na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do wnętrza pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, dostosowuje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta zasilana jest silnikiem elektrycznym zaś w razie potrzeb chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest również zaopatrzone w model, który zabezpiecza nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może odbywać automatycznie lub potrafimy nią zarządzać za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Dobrzany

Z kolei postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu nowocześniejszym i raczej nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w związek została wprowadzona woda. Stanowi ona dokładnie schładzana, a wielką właściwością tego gatunku klimatyzatorów jest ostatnie, że nie zmieniają wilgotności powietrza we tłu pojazdu, a jedynie obniżają będącą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego typu jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa włożona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza jest użyte do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu położony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest nadzwyczaj poważna, bo że on obniżyć temperaturę powietrza będącą we tłu pojazdu nawet o sto procent w układzie do temperatury na zewnątrz. A ze powodu na zabieg zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie chodzi w surowym klimacie. Podobnie jak w wypadku sprężarkowego klimatyzatora, także tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z wykorzystaniem pilota lub zarządzać nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie wielką cechą jest niewielki pobór prądu odpowiedni do poprawnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Dobrzany

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.