Ginekolog Góra

Lombard Białystok kup sprzedj pożycz bez wychodzenia z domu online

Ginekolog Góra

Na czym polega zespół policystycznych jajników?

Na czym liczy zespół policystycznych jajników? Zespół policystycznych jajników, czyli PCOS, to stosunkowo często diagnozowana u kobiet choroba, której pierwszymi objawami mogą stanowić przypadkowa miesiączka, przyspieszone tycie a toż pomimo zachowywania się diety, czy nagle pojawiający się na osoby czyli na plecach trądzik. W sukcesie zaobserwowania u siebie odpowiednich objawów, koniecznie powinien się udać na wizytę do specjalisty ginekologa lub do endokrynologa, ponieważ nieleczony zespół policystycznych jajników z okresem że trwać się bezpośrednią przyczyną niepłodności.

Ginekolog Ziębice

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania PCOS?

depilacja woskiem 750

Istnieje wyłącznie sama przyczyna powstawania zespołu policystycznych jajników. Stanowią nią zaburzenia hormonalne, jakie stanowią ujemny wpływ na system bycia jajników. Zaburzona równowaga hormonalna, która wykonywa do PCOS, liczy na tym, że u kobiet jest zbyt wielki poziom hormonu LH również w skutku są zachwiane proporcje pomiędzy produkowanymi przez przysadkę mózgową hormonami LH a FSH. Powstanie takich problemów hormonalnych idzie do tego, że u kobiety w jajnikach tworzy się zwiększać liczba niedojrzałych pęcherzyków Graafa, jednak nie podchodzi do owulacji. W wyniku nie dochodzi również do wzrostu liczbie progesteronu we farby i nie powstaje ciałko żółte. Niedobory progesteronu są główną przyczyną nieregularnych miesiączek, a zbyt wysoka liczbę pęcherzyków skutkuje nadprodukcją androgenów również w konsekwencji nadmiernym owłosieniem. Nazwa zespołu policystycznych jajników przyjęła się stąd, że stające pęcherzyki Graafa są i łatwo obumierają, nie pracując przy tym jajeczek. W wyniku wymieniają się w cysty, więc w torbielki. Stąd też dostała się inna nazwa PCOS, czyli wielotorbielowatość. Ginekolog Ziębice

 

Zobacz również Puderniczki

Objawy zespołu policystycznych jajników

U kobiet, u których wystąpił zespół policystycznych jajników, znane są różne rodzaje objawów, niekoniecznie a każde muszą stać jednocześnie. Czasami jest i właśnie, że staje tylko połowa z nich. Szczególną uwagę powinno się dać na:

Długi czas trwania zespołu napięcia przedmiesiączkowego. I może dochodzić zarówno do połączonymi z ostatnim liczniejszych zmian nastroju, wzdęć, bólów w miednicy oraz bólów pleców.
Nieregularne cykle miesiączkowe czyli ich zupełny brak – w niektórych przypadkach miesiączka może istnieć nawet zaledwie co 3-4 miesiące. Często też zbiera się z ogromniejszym krwawieniem.
Niepłodność, czyli długotrwałe kłopoty z zapadnięciem w ciążę. Spowodowane głównie brakiem lub rzadkimi owulacjami.
Nadmierna miłość do tycia.
Problemy ze skórą, jakie są związane z nadprodukcją androgenów. W wyniku podchodzi do tworzenia trądziku, łojotoku, łysienia lub zwiększenia owłosienia.
Rogowacenie ciemne, czyli pojawienie się ciemnych plam na skórze. Ginekolog Ziębice

Co warto wiedzieć, wystąpienie zespołu policystycznych jajników sprawia także, że osoby stają się bardziej narażone na rozwinięcie się u nich raka endometrium.

Na czym liczy leczenie PCOS?

Leczenie zespołu policystycznych jajników zazwyczaj jest specjalnie wymagające i długie. Kiedyś leczenie liczyło na uniknięciu części jajnika lub jajników, w planu ograniczenia nadprodukcji androgenów i mechanicznego ułatwienia dołączania do owulacji. Teraz a już takich strategii się nie stosuje.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, lekarz ginekolog z osobnego gabinetu ginekologicznego w Białymstoku: Obecnie leczenie PCOS liczy na zwalczaniu objawów choroby. Na wstępu przydatne jest zmniejszenie produkcji androgenów. Na pewno pacjentka powinna zrzucić ewentualną nadwagę, ponieważ tkanka tłuszczowa także zwiększa produkcję androgenów. Nie powinno się także palić papierosów, ponieważ nikotyna także ożywia organizm do ich realizacji. Zazwyczaj, żeby prowadzona terapia na pewno była aktywna przydatne istnieje jednak i zastosowanie terapii hormonalnej. Podawane pacjentce preparaty tworzą na punktu przywrócenie regularności cyklu miesiączkowego. W tym planu zapisuje się tabletki antykoncepcyjne, których stosowanie skutkuje usypianiem na nieokreślony czas jajników w układzie i w wyniku obniżenie stężenia androgenów i stanu hormonów LH. Ginekolog Ziębice

Dokładny plan leczenia PCOS jest tworzony po wykonaniu badania ginekologicznego. Cykl miesiączkowy, jaki w trakcie leczenie PCOS przywracany jest do prawidłowego stanu, sterowany jest poprzez organizm podwzgórze – przysadka mózgowa – jajnik. To podwzgórze wysyła do przysadki mózgowej sygnał o potrzebie produkcji hormonów LH i FSH, w skutku czego w jajnikach podchodzi do wzrostu i dojrzewania pęcherzyków Graafa, następuje produkcja estrogenów oraz męskich hormonów, czyli androgenów. Jakiekolwiek wad w funkcjonowaniu tego planu powoduje powstanie takich problemów, jak właśnie zespół publicystycznych jajników. Ginekolog Ziębice

zobacz również Na czym polega zespół policystycznych jajników?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.